جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه و یا آشپزخانه جزیره ای در واقع نوعی کانتر میباشد که در مرکز آشپزخانه قرار میگیرد و میتوان استفاده های مختلفی از آن کرد.امروزه با توجه به نیاز های خانم های خانه از این کانترها با سبک های مختلفی استفاده میشود.

این نوع سبک  از مدرن ترین و به روز ترین طراحی های دکوراسیون آشپزخانه میباشد و به نوعی یک سبک طراحی جدید تر از آشپزخانه های اوپن و یا نیمه اوپن میباشد.در ادامه مطلب بیشتر در مورد جزیره آشپزخانه و جزئیات آن خواهیم پرداخت.

جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه و مزایای آن

طراحی خاص و منحصر جزیره آشپزخانه باعث محبوبیت فراوان آن در بین خانواده ها شده است.در این طراحی علاوه بر کابینت های دیواری و زمینی که در اطراف آشپزخانه قرار دارند مجموعه ای از کابینت های بهم پیوسته نیز وجود دارند که در مرکز آشپزخانه قرار گرفته و هماننده جزیره اطراف آن باز است.

در واقع افراد میتوانند دور تا دور جزیره آشپزخانه قرار بگیرند و این یکی از کاربردی ترین مزایای آن میباشد.کانتر ها  میتواند از نظر جنس ، متریال ، رنگ و سایر موارد همانند مابقی کابینت های دیواری باشد و یا بصورت جداگانه دارای رنگ و طرح متفاوت نسبت به مابقی کابینت ها باشد.

جزیره آشپزخانه

استفاده از جزیره آشپزخانه به عنوان میز

امروزه یکی از مهم ترین مسائل در طراحی خانه ، استفاده بهینه از فضا  میباشد.خصوصا در طراحی آشپزخانه که فضای کمتری نسبت به الباقی خانه دارد.باتوجه به مورد یاد شده استفاده از جزیره آشپزخانه در دکوراسیون داخلی سبب میشود تا فضای کمتری اشغال شود.

یکی از این موارد میزهای ناهار خوری میباشند که به خودی خود فضای زیادی را اشغال میکند.میتوان از کانتر به عنوان میز در آشپزخانه استفاده کرد.

استفاده از سینک در آشپزخانه جزیره ای

وجود سینک آن هم در مرکز آشپزخانه یک مزیت بسیار فوق العاده میباشد، چرا که در این حالت به راحتی میتوان به تمام نقاط آشپزخانه دسترسی داشت.به راحتی میتوان به دور کانتر جزیره چرخید و تمام ظروف را جمع آوری کرد.میتوان در وقت صرفه جویی کرد و مدت زمان کمتری را صرف جمع آوری و شستشو کرد و همچنین کمتر دچار خستگی میشوید.

جزیره آشپزخانه

 گاز رو میزی

همانند سینک وجود گاز های رو میزی در مرکز آشپزخانه باعث راحتی پخت و پز میشود. به راحتی میتوان برای پخت و پز به اطراف آشپزخانه چرخید و به تمام مواد خوراکی و وسایل مورد نیاز برای آشپزی دسترسی پیدا کرد.دسترسی راحت به یخچال و فریزر، مابقی کابینت ها، ماکروویو، فر میتواند پخت و پز را برای شما بسیار راحت تر از قبل کند.

همچنین میتوان از هود های مناسب در بالای گاز رو میزی استفاده کرد ، تا مانع پخش بوی طبخ غذا در خانه شد.

جزیره آشپزخانه

آشپزخانه جزیره ای و کاربرد چندگانه

با توجه به وسعت آشپزخانه میتوان استفاده چندگانه ای از جزیره آن کرد.میتوان قسمتی از آن را به سینک برای شستشو و قسمت دیگری از آن را برای طبخ غذا و قسمتی دیگر را برای نشستن افراد اختصاص داد. به این ترتیب در فضای آشپزخانه صرفه جویی میشود و دیگر نگران کمبود جا در آشپزخانه خود نباشید.

فضای خانه خود را بزرگتر کنید

در گذشته آشپزخانه ها توسط دیوار از بقیه خانه جدا میشدند. با گذشت زمان دیوار های بسته جای خود را به کابینت های اوپن دادند که علاوه بر ایجاد فضای بیشتر برای استفاده از کابینت ها، باعث ارتباط بیشتر فضای خانه با آشپزخانه ها شد.

اما امروزه با استفاده از کانتر ها، هم میتوان به فضای کابینت ها اضافه نمود و همینطور به علت برداشتن کابینت های جداکننده اوپن ، فضای خانه را با آشپزخانه یکی کرد و باعث بزرگتر شدن فضای خانه شد.

آشپزخانه جزیره ای

جنس کانتر جزیره

خوشبختانه با توجه به محبوبیت روز افزون جزیره ها و استفاده متعدد طراحان از آن ، کانتر های متفاوت با طرح های گوناگون ساخته شده است.برای صفحه کانتر ها میتوان از موادی همچون چوب ، سنگ ، ام دی اف ، انواع سنگ های مصنوعی و دیگر متریال مورد استفاده در صفحه کابینت استفاده کرد. بدنه آن نیز میتواند از جنس مابقی کابینت ها و یا حتی شیشه باشد.

انواع جزیره 

به طور معمول دو نوع جزیره آشپزخانه وجود دارد. یکی بصورت ثابت و دیگری به صورت متحرک.که البته از نوع متحرک کمتر استفاده میشود.کانتر متحرک را میتوان در فضاهایی ماننده آشپزخانه رستورانها و یا کافه ها استفاده کرد که به علت شرایط خاص این مکان ها میتوان از کانتر های متحرک استفاده کرد

اما در بیشتر آشپزخانه های منزل ، از نوع ثابت آن استفاده میشود.

جزیره آشپزخانه
تجربه طراحی متفاوت در آشپزخانه خود

استفاده از سبک های مختلف طراحی دکوراسیون آشپزخانه و ترکیب آن با جزیره ها میتواند ظاهری بسیار مدرن به خانه دهد.استفاده از نورپردازی های سقفی متناسب با جزیره آشپزخانه یکی دیگر از موارد مهم و تاثیر گذار در زیبایی آشپزخانه میباشد که باید به آن توجه کرد.

همچنین باید به خاطر داشت که همخوانی دکوراسیون آشپزخانه با جزیره آن در یک راستا باشد تا تداخل ظاهری بوجود نیاید.

مجموعه آرموند با توجه به آشنایی کامل با طراحی ودیزاین آشپزخانه و استفاده مناسب ترین جزیره آشپزخانه متناسب با آن میتواند شما در امور اجرایی و مشاوره ایی یاری دهد.میتوانید به صورت کاملا رایگان از مشاوره متخصصان ما بهره بگیرید تا شما را در طراحی و اجرای پروژه یاری نمایند.

آشپزخانه جزیره ای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − چهار =