دکوراسیون فروشگاه و مغازه

دکوراسیون فروشگاه

چگونه با دکوراسیون فروشگاه چشم نواز ، فروش خود را افزایش دهیم

دکوراسیون فروشگاه خلاقانه و مناسب می تواند یک عامل بسیار موثر جهت افزایش فروش باشد . می توانید با اجرای یک دکوراسیون منحصر به فرد توجه مشتریان را به مغازه خود جلب کنید تا برای ورود به مغازه شما مشتاق شوند , از محصولات شما بازدید کنند و در نهایت تجربه یک خرید لذت بخش را برای مشتریان خود فراهم آورید .

دکوراسیون فروشگاه

در دنیای مدرن امروز خرید کردن نه فقط بخاطر نیاز به یک محصول یا خدمات خاص بلکه به عنوان تفریح محسوب می گردد , با توجه به ساخت مراکز خرید بزرگ و چند منظوره در سرتاسر جهان مردم نه فقط به منظور خرید بلکه به منظور تفریح و گذران اوقات فراغت به آنها مراجعه می کنند . دکوراسیون فروشگاه می تواند برگ برنده و نقطه تمایز شما جهت جلب نظر مشتری باشد . به نظر می رسد ماهیت خرید کردن با گذشته بسیار متفاوت شده است , عموما در مراکز خرید مغازه های زیادی هستند که یک کالای مشترک را می فروشند و در این شرایط سطح رقابت برای جذب مشتری بسیار بالاست .

دکوراسیون فروشگاه

دکوراسیون فروشگاه برای افزایش فروش

داشتن یک دکوراسیون فروشگاه مناسب تاثیر شگفتی روی افزایش فروش دارد بطوریکه بسیاری از شرکت های شناخته شده در بسیاری موارد  هزینه های کلانی صرف طراحی و پیاده سازی دکوراسیون های مختلف در سراسر جهان می کنند و در اجرای دکوراسیون فروشگاه خود جهت جلب توجه مشتریان در رقابت شدید هستند . در ادامه بررسی می کنیم که چطور یک دکوراسیون خلاقانه و چشمگیر ایجاد کنیم و از چه ابزارهایی می توان استفاده نمود.

خلاق باشید

آن چه که در دکوراسیون فروشگاه شما حائز اهمیت است خاص بودن است اگر میخواهید مشتریان بیشتری را به مغازه خود بکشانید بایستی از خلاقیت خود استفاده نموده و به دکوراسیون خود شخصیت بدهید بگونه ای که در ذهن مشتری باقی بماند و به خوبی شما را از سایرین تفکیک کند و مجددا برای برگشت ترغیب شوند . پیشنهاد     می شود یک تم خاص یا یک سبک خاص را با توجه به نوع محصول خود طراحی کنید . بین تعداد مشتریان ورودی به مغازه و همچنین مدت زمانی که در مغازه سپری می کنند با افزایش فروش رابطه مستقیم وجود دارد . پس سعی کنید دکوراسیون فروشگاه را بگونه ای طراحی کنید که به طور مستقیم روی این دو عامل موثر باشد .

– ویترین مغازه بیلبورد رایگان شماست

 ویترین مغازه مهمترین بخش دکوراسیون است . چیدمان ویترین باید بگونه ای باشد که به خوبی بهترین و مهم ترین محصولات شما را معرفی کند . باید بتوانید حس کنجکاوی را در مشتری ایجاد کنید تا وارد مغازه شود , چیدمان ویترین می تواند در چند ثانیه روی مخاطب تاثیر آنی بگذارد که تصمیم بگیرد وارد مغازه شود یا خیر . با استفاده از رنگ های جذاب , المان های مختلف , بازی با نور و استفاده از چاشنی خلاقیت یک جذابیت بصری ایجاد کنید. می توانید از نور برای تاکید روی کالاهای پرفروش و مهم خود استفاده کنید یا از آینه ها استفاده نمایید . بهتر است ویترین خیلی شلوغ نباشد و گلچینی از محصولات را با هوشمندی به نمایش بگذارید .

دکوراسیون فروشگاه

– از اصول روانشناسی استفاده کنید 

دکوراسیون فروشگاه تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه باید تمام جنبه هایی را که از نظر روان شناسی منجر به ترغیب خرید    می شود را نیز در آن دخیل کنید , به عنوان مثال در استفاده از رنگها از اصول روانشناسی رنگها و تاثیر آن روی ذهن مشتری مطلع باشید . باید مشتریان هدف خود را مشخص کنید و به خوبی از نیازهای آنها مطلع شوید , باید به خوبی بدانید مشتری به دنبال چیست و آن را در معرض دید بگذارید . به عنوان مثال اگر محصول ما اسباب بازی است دکوراسیون ما باید با المان های جذاب برای کودکان هماهنگ باشد بگونه ای که یک کودک تمایل داشته باشد در مغازه شما وقت بگذارند .

– کاری کنید مشتری وارد مغازه شود

تعداد ورود مشتری به مغازه و همچنین مدتی که مشتری در آن می گذراند ارتباط مستقیم با افزایش فروش دارد. یک ورودی مناسب برای مغازه خود ایجاد کنید و محصولات جذابی در بخش ورودی قرار دهید تا عامل تشویق مشتری به ورود باشد . ورودی باید بگونه ای باشد که حس خوش آمد گویی و ارزشمندی را به مشتری القا کند . خود را جای مشتری بگذارید و از نگاه خریدار به مغازه خود نگاه کنید , آیا از خرید در این مکان و فضا لذت می برید ؟ آیا دوست دارید در مغازه خود زمان بگذرانید ؟ آیا خرید کردن راحت و ساده است ؟ سعی کنید یک فضای دلچسب و لذت بخش جهت خرید ایجاد کنید که مایل باشد زمان زیادی را در آن سپری کنید . استفاده از موسیقی مناسب نیز می تواند برای ساختن محیط دلچسب بسیار کمک کننده باشد .

دکوراسیون فروشگاه

– از فضای داخلی به خوبی استفاده کنید

نحوه چیدمان محصولات بسیار مهم است , چیدمان باید بگونه ای باشد که مشتری را درگیر خود کند که این خود یک عامل مهم جهت دکوراسیون فروشگاه جهت افزایش فروش است , چیدمان محصولات باید از نظم مناسب برخوردار باشد و در دسترس باشد . اجناس پرفروش را در افق دید مشتری قرار دهید به گونه ای که به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند . به راهروها و چیدمان قفسه ها دقت کنید . سعی کنید در صورت داشتن فضای مناسب راهروها به اندازه کافی بزرگ باشد , هیچ بن بستی وجود نداشته باشد , یک مسیر شاخص برای حرکت در بین محصولات مشخص کنید که از ورودی شروع شده و به بخش صندوق و خروجی برسد , می توانید این مسیر را علامت گذاری کنید . در این بین از تمام فضا استفاده کنید و هیچ جایی را خالی نگذارید . سعی کنید حداکثر محصولات را در معرض دید قرار دهید . بهترین حالت این است که مسیر بگونه ای باشد که مشتری در طول آن کل قفسه ها را ببیند و مشتری را به طی کردن کل مسیر تشویق شود . گروه بندی محصولات را رعایت کنید به عنوان مثال در فروشگاه لوازم ورزشی قرار دادن کلاه ایمنی در کنار دوچرخه باعث افزایش فروش کلاه ایمنی خواهد شد .

– بخش صندوق و خروجی را در دکوراسیون فروشگاه به خوبی طراحی کنید

این بخش می تواند مهم و حساس باشد و محل آن بایستی به درستی تعیین گردد . در این بخش می توانید از محصولات خاص کنار صندوق استفاده کنید که با تهییج آنی باعث شود مشتری خرید را انجام دهد . این محصولات باید به درستی انتخاب شود و قیمت نسبتا پایینی داشته باشد تا بتواند سهم خوبی از سبد خرید مشتری داشته باشد . مشتری باید به راحتی و به سرعت هزینه خرید خود را پرداخته و در کمترین فاصله از درب خارج شود . 

– یک فضای استراحت مناسب ایجاد کنید

 در صورت داشتن فضای کافی حتما یک مکان مناسب برای استراحت مشتریان و همراهان آنها در نظر بگیرید تا هم زمان حضور افزایش یابد و هم همراهان کمی استراحت کرده و مشتری با فراغ بال به خرید بپردازد . از پتانسیل این فضا غافل نشوید سعی کنید آن را بگونه ای طراحی کنید تا مشتری حتی در هنگام استراحت به محصولات اشراف داشته باشد و به ارزیابی و بررسی آنها بپردازد تا در همه حال محصولات شما در معرض دید باشد .

دکوراسیون فروشگاه
کلام آخر

در انتها شایان ذکر است که دکوراسیون فروشگاه  را به عنوان یک فرآیند بهبود مستمر در نظر بگیرید و همواره با بررسی شاخص های فروش خود و تحلیل رفتار مشتریان سعی کنید آن را بهبود دهید . سعی کنید متناسب با مناسبت ها و ایام خاص دکوراسیون فروشگاه خود را بروز کنید و همواره به دنبال راهی باشد تا محیط را دلچسب و جذاب کنید . دکوراسیون فروشگاه را یک ابزار کلیدی و مهم جهت معرفی خود و محصولاتتان بدانید و از جادوی دکوراسیون فروشگاه برای افزایش فروش بهره ببرید .

مجموعه آرموند طراح و مجری انواع دکوراسیون داخلی آمادگی مشاوره و پشتیبانی شما  در تمامی امور طراحی و اجرای دکوراسیون مد نظرتان را دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =