فلاشینگ نما چیست؟ بررسی کاربرد و نحوه ی اجرا

فلاشینگ نما چیست؟

فلاشینگ نما چیست؟ بررسی کاربرد و نحوه ی اجرا

فلاشینگ نما چیست؟

به ابزاری که به وسیله ی آن سطح های مختلفی از ساختمان را می توان کاور کرد، فلاشینگ نما گفته می شود. از فلاشینگ نما برای کاور کردن و پوشاندن جلوی پنجره ها، دست انداز بام، لبه های دیوار و … استفاده می شود. برای سقف های شیروانی نیز می توان از این ابزار استفاده کرد تا به وسیله ی آن، آب بر روی دیوار های ساختمان نریزد.

فلاشینگ را می توان برای قسمت های مختلفی از ساختمان استفاده کرد به همین سبب انواع مختلفی از آن طراحی و ساخته شده اند تا بیشترین کارایی را داشته باشند. از رایج ترین انواع این ابزار می توان به فلاشینگ تاج، فلاشینگ زاویه دار، فلاشینگ  زیر تاج، فلاشینگ صاف، فلاشینگ شادولاین و … اشاره کرد.

کاربرد فلاشینگ نما

یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمانی فلاشینگ نما نام دارد که برای قسمت های مختلفی از ساختمان می توان از آن استفاده کرد. در این قسمت به کاربرد های این ابزار اشاره می شود تا اطلاعات بهتری در مورد آن کسب کنید.

لبه پنجره

یکی از مهم ترین و اصلی ترین کاربرد های فلاشینگ نما، استفاده آن در لبه ی پنجره ها می باشد تا آب نتواند به داخل ساختمان ورود پیدا کند. استفاده از این ابزار علاوه بر مانع شدن از ورود آب، باعث زیباتر شدن نمای ساختمان نیز خواهد شد. اگر می خواهید مقاومت و زیبایی کار دو چندان شود می توانید از این ابزار برای دور تا دور پنجره نیز استفاده کنید. با این کار دیگر هیچ باران و برفی روی شیشه و پنجره نخواهد نشست و شما می توانید به راحتی به مناظر بیرون احاطه داشته باشید.

سقف شیروانی

یکی از کاربرد های متداول فلاشینگ نما، استفاده ی آن در سقف های شیروانی می باشد. برای استفاده ی آن در سقف های شیروانی، باید آن را روی آخرین پروفیل سازه قرار داد. قرارگیری آن به وسیله ی پرچ یا جوش در زیر ورق های شیروانی انجام می شود تا دوام و استحکام بالایی داشته باشد. بعد از جوش دادن فلاشینگ، باید ورق های شیروانی را روی آن قرار داد.  فلاشینگ ها انواع مختلفی دارند که شما باید با توجه به سازه، خرپا و ارتفاعی که سقف دارد، یکی از مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید.

پشت بام

یکی دیگر از کاربرد های مهم این ابزار، استفاده آن در لبه ی پشت بام می باشد. در ابتدا باید دقت داشته باشید که فلاشینگ که برای پشت بام استفاده می شود باید بسیار مستحکم و مقاوم باشد زیرا حل قرارگیری آن روی پشت بام است و باران و باد فشار زیادی به آن وارد خواهند کرد. ورق های گالوانیزه بهترین انتخاب برای لبه های پشت بام می باشند زیرا مقاومت بسیار بالایی دارند.  

فلاشینگ نما برای پشت بام می تواند به عنوان جان پناه نیز کاربرد داشته باشد زیرا در لبه ی ساختمان قرار می گیرد و می تواند محافظ خوبی به شمار رود. این ابزار برای زیباسازی و آب بندی ساختمان در آخرین مرحله انجام می شود و شما می توانید از رنگ های متنوع آن بر حسب سلیقه ی خود استفاده کنید.

کاربرد فلاشینگ نما

مزایای فلاشینگ نما

فلاشینگ نما ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند به همین سبب بسیاری از افراد برای ساختمان های خود از آن ها استفاده می کنند. از مهم ترین مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فلاشینگ
استفاده از فلاشینگ در شیروانی

هزینه فلاشینگ

هزینه تمام شده برای فلاشینگ نما تابع متغیر های زیر است، پیش از انتخاب فلاشینگ برای استفاده حتماً آنها را بررسی نمایید:

  1. کارخانه سازنده ورقه و کیفیت آن
  2. قطر ورقه های فلاشینگ
  3. دستمزد نیروی کار
  4. هزینه حمل و نقل که تابع فاصله ی محل فروش تا کارگاه شماست.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت وجود ابهام میتوانید دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشته تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =