فنگ شویی در دکوراسیون

فنگ شویی در دکوراسیون

فنگ شویی در دکوراسیون

در این مقاله از مجله آرموند میخواهیم  به بررسی فنگ شوی در دکوراسیون  بپردازیم.فنگ شویی چیست و چه تاثیری در دکوراسیون خانه و محیط پیرامون ما دارد،با ما همراه باشید.

فنگ شوی چیست؟

فنگ شوی یک کلمه از دل کشور چین به معنای باد و  آب میباشد و بر این اساس استوار است که به کاربردن درست عناصر مادی، انرژِی مثبت و خوبی در محیط پیرامون ما بوجود میاورد.فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در کشور چین است که برای بهترین چیدمان و دکوراسیون محیط زندگی ، محیط کار ،محیط تجاری و اداری ، باغ و غیره کاربرد دارد.توجه به نظم و پرهیز از شلوغی و بی نظمی،استفاده از رنگ های مناسب و چیدمان مناسب از اصل های فنگ شویی میباشد.

فنگ شویی در دکوراسیون

فنگ شویی از پنج اصل مهم پیروی میکند که عبارت اند از : آب ، فلز ، زمین ، آتش ، چوب

هرکدام از این عناصر دارای رنگ ، اشیای ، فرم و نماد مخصوص به خود میباشد که در زیر مشاهده میکنید.در ادامه نحوه استفاده از این المان ها را در خانه به شما توضیح خواهیم داد.

آبفلززمینآتشچوب
آبی تیره-مشکیسفید-خاکستریقهوه اییقرمز نارنجیسبز
آیینه هاسطوح پاک شدهمواد طبیعینورگیاهان
شیشهاشیای فلزیتخته سنگاشیای نوک تیزتخته چوب
اشکال موج داراشکال گرداشکال مربعیاشکال مثلثخطوط افقی

در واقع فنگ شویی به استفاده از عناصر بالا در دکوراسیون پیرامون ما تاکید دارد.به طور مثال همان طور که در روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون منزل ، به اهمیت انتخاب رنگ پرداختیم ، فنگ شویی نیز به کاربردن درست رنگ ها برای محیط های مختلف اهمیت میدهد.بر این اساس  برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده میکند.از رنگ زرد برای نشاط و روشنی استفاده میکند.برای مطالعه کامل روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون منزل از لینک زیر استفاده کنید.

استفاده درست از وسایل

  • از آینه در فنگ شوی به عنوان نمادی برای جذب  و یا تغییر جهت انرژی استفاده میشود.از آن ها نباید در ورودی ساختمان استفاده شود زیرا باعث دفع انرژی میشود.
  • از ساعت برای اندازه گیری گذر زمان استفاده میشود و وجود ساعت امری ضروری در فنگ شویی میباشد.
  • استفاده از گیاهان در محیط پیرامون یک القای مثبت از انرژی میباشد و در فنگ شویی تاکید ویژه ایی برای آن وجود دارد.
  • بکاربردن نقاشی های متعدد میتواند انرژی محیط را بالا برد .استفاده از مناظر طبیعی و حیوانات نیز توسیعه میشود.

میتوانید برای آشنایی بیشتر با سبک های دکوراسیون داخلی و استفاده از عناصر بالا در محیط پیرامون خود مطلب زیر را بررسی کنید.

چگونه می توان فنگ شویی خوبی را در خانه خود ایجاد کرد؟

در ادامه به دنبال روش هایی برای ایجاد محیطی با اصول فنگ شویی هستیم. تلاش برای فهمیدن اینکه از کجا باید شروع کنیم و یا از چه اتاقی باید شروع کنیم کار طاقت فرسایی است.ما شما را با چندین روش آسان و کاربردی آشنا میکنیم

1-ورودی خانه خود را روشن کنید

در فنگ شویی ، ورود شما بیانگر چگونگی ورود انرژی به خانه و زندگی شما است. طبیعتاً ورودی اولین جایی است که می خواهید فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنید. با شستشو و پاک کردن زباله ها شروع کنید. منطقه را جارو کرده و تمیز کنید. در را پاک کرده و تشک درب را تکان دهید. سپس می توانید با حذف یا اضافه کردن هر چیزی ، این فضا را جذاب و جادارتر کنید. در آخر ، اطمینان حاصل کنید که این فضا به خوبی روشن است. روشنایی را اضافه کنید یا لامپ ها را عوض کنید.

فنگ شویی در دکوراسیون

2-پنجره ها را تمیز کنید

برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه ، به طور منظم پنجره های خود را تمیز کنید. پنجره های  تمیز باعث می شود نور خورشید بیشتر شود. نور خورشید به طور طبیعی برای ما انرژی ایجاد میکند. نور خورشید همچنین تمام رنگ ها و اشیایی را که می بینیم به صورت زنده ارائه می دهد. بنابراین ، خانه های ما وقتی نور بیشتری می گیرند ، از وسعت ، سرزندگی و انرژی بیشتری برخوردار می شوند. پنجره های تمیز ما را بیدار می کنند تا دنیای اطراف خود را با بیشترین رنگ ، وضوح و دقت ببینیم.

3 2

3- به در های خانه خود توجه کنید

در فنگ شویی درها نمایانگر صدا و ارتباطات شما هستند. درها همچنین درگاه هایی هستند که در آن فرصت ها می توانند وارد زندگی شما شوند. به همین دلیل درهای خانه  شما سزاوار کمی توجه شما هستند.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که تمام درهای شما می توانند حداقل تا 90 درجه کامل باز شوند. وقتی پشت درب دسته ای بهم ریخته باشد ، نمی تواند همه راه را باز کند. این بدان معنی است که شما فقط قادر به دریافت بخشی از فرصت های زندگی هستید. قسمتهایی وجود دارد که در حال بستن آنها هستید.

 بررسی کنید که همه درهای خانه  شما به درستی کار می کنند. اطمینان حاصل کنید که لولاها جیر جیر نمیکنند و گیر ندارند. نگاه کنید ببینید درب می تواند به راحتی بسته شود. تمام این جزئیات بر چگونگی پیدا شدن انرژی به شما تأثیر می گذارد. شما می خواهید جریان تا حد ممکن روان باشد.

4 1

4- موانع موجود در مسیر خود را بردارید

به مسیر روزانه خود در خانه نگاهی  بندازید. از شما می خواهیم هنگام حرکت در خانه خود به معنای واقعی کلمه به مسیری که طی می کنید ، نگاه کنید. از وقتی بیدار می شوید و از رختخواب برخاسته اید ، سپس به دستشویی و … همینطور که از در بیرون می روید. سپس وقتی که به خانه برگشتید ، شام درست می کنید و در رختخواب برمیگردید.

ما نسبت به تمام بلوک ها و موانع فیزیکی که در مسیر روزمره خود داریم حساسیت زدایی می کنیم. وقتی مجبورید از یک راهرو بهم ریخته گذر کنید، وقتی ناامیدانه به کمد لباسهای مملو از لباس  نگاه می کنید، همه اینها روی شما تأثیر می گذارد! پس در اولین فرصت محیط منظم و خالی از شلوغی برای خود بوجود بیاورید.

فنگ شویی در دکوراسیون
5-پاکسازی فضا

در فنگ شویی ، پاکسازی فضا کاربرد فراوانی دارد. در کنار فضای فیزیکی ، فضای پرانرژی وجود دارد و هر دو قابل پاک شدن هستند. وقتی فضای خانه خود را خالی می کنید ، سعی کنید آن را با یک نیت مثبت همراه کنید. نیت آنچه را که می خواهید در زندگی خود پرورش دهید و ایجاد کنید ، داشته باشید.

6- گیاهان انرژی زندگی را به ارمغان می آورند

در فنگ شویی ، گیاهان انرژی زندگی را تجسم می کنند و نشاط را به خانه هایمان وارد می کنند.به شادابی ، سلامتی و نشاط فکر کنید.

مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید یافتن گیاهانی است که بتوانید از آنها مراقبت کنید و متناسب با فضا باشند.شما میتوانید از گیاهان حس سر زندگی را دریافت کنید.

فنگ شویی در دکوراسیون خانه
7-موقعیت فرماندهی خود را برسی کنید

در فنگ شویی ، یکی از مهمترین اصول ، موقعیت فرماندهی است.  تختخواب (نشان دهنده قدرت شماست) ، میز تحریر (نشان دهنده حرفه شماست) و اجاق گاز (نشان دهنده ثروت شماست). گرچه ممکن است نتوانید اجاق گاز خود را جابجا کنید ، اما به راحتی می توانید تخت و میز کار خود را در موقعیت بهتری قرار دهید. نکته اصلی در اینجا این است که در هنگام استفاده از این وسایل بتوانید درب را ببینید – آیا می توانید آن را هنگام خوابیدن یا نشستن پشت میز خود ببینید؟ شما نباید مستقیماً با در مطابقت داشته باشید ، اما نباید پشت به آن نیز باشید. همه اینها وارد عمل می شود تا بتوانید انرژی مثبت بهینه دریافت کنید.

8- قدر دانی کنید

از خانه خود تشکر کنید. فنگ شویی یک سنت شامی است که معتقد است همه چیز زنده است ، از جمله فضاهای  خانه ما!خانه شما پناهگاه شماست. خانه شما به شما مکانی برای استراحت ، تغذیه ، جشن و موارد دیگر می دهد. قدردانی از خانه شما ساده است. فقط با قلبی فروتن با خانه خود صحبت کنید و تشکر کنید.

در انتها باید بگوییم مجموعه آرموند خود را موظف میداند تا شما را در انتخاب و طراحی دکوراسیون مد نظرتان یاری دهد،تا همواره بهترین و دلچسب ترین گزینش هارا داشته باشید.

از همراهی شما سپاس گذاریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هشت =