انواع کفپوش

انواع کفپوش

کدام کفپوش بهتر است؟ پارکت، لمینت یا پی وی سی؛ مزایا و معایب کفپوش ها

کفپوش ها هرچند که ممکن است در نگاه اول شبیه هم باشند اما انواع متنوعی دارند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. اگر قصد دارید کف فضای خانه یا محل کار خود را با یکی از انواع کفپوش بپوشانید بهتر است با ما همراه باشید تا با ویژگی ها، مزایا و معایب آنها آشنا شوید و در نهایت مانند یک حرفه ای انتخاب کنید.

پارکت چوبی

 

پارکت ها از جنس چوب هستند ؛ درختانی مانند کاج، بلوط، افرا و زبان گنجشک منبع تأمین مواد اولیه پارکت میباشند.پارکت به دلیل طبیعی بودن متریال جزء مصالح گرانقیمت محسوب میشوند. بهتر است فضایی که با پارکت پوشیده میشود در مقابل آب حفاظت شود چرا که آب ، میتواند باعث تورم و تخریب پارکت گردد. همچنین حرارت زیاد نیز میتواند باعث تخریب پارکت گردد. لازم به ذکر است طبیعی بودن پارکت میتواند باعث به حداقل رسیدن احتمال بروز حساسیت های پوستی گردد.

پارکت
خرید پارکت

برای اجرای پارکت ابتدا زیرسازی  بوسیله ی چسب مخصوصی انجام شده و سپس تایل های پارکت روی آن مینشیند. سپس سطح تایل ها را ساب زده و روی آنها لاک زده میشود.

کفپوش لمینت یا پارکت لمینت

 

کفپوش لمینت نسبت به پارکت چوبی، پوشش جدیدتری محسوب میشود. لمینت به دلیل شباهت ظاهری زیادی که به پارکت دارد گاها با نام “پارکت لمینت” نیز معرفی میشود.جنس این پوشش به گونه ایست که صدای زیبای قدم زدن روی چوب را به خوبی ایجاد میکند. مواد تشکیل دهنده ی لمینت HDF است که مخفف عبارت (Hard Density Fiberhood) بوده و  با رزین ترکیب و فشرده میشود. لمینت مقاومت بیشتری در برابر آب نشان میدهد هرچند که کاملا ضد آب نیست. یکی از مهمترین مزایای لمینت نصب آسان آن است که بدین شرح است:

کفپوش لمینت
اجرای کفپوش لمینت

مراحل نصب کفپوش لمینت

ابتدا بوسیله ی فوم سطحی کاملا یکدست و مسطح روی زمین ایجاد میشود؛فوم به غیر از تراز کردن زیرسازی نقش حفاظتی نیز برای لمینت ایفا میکند. سپس تایل های لمینت بدون استفاده از چسب یا هر ماده آسیب زننده و تنها بوسیله ی شیار های اطراف آن که کلیک نام دارند و در هم چفت و بست میشوند. همین امر باعث میشود سرعت اجرا به شدت بالا رفته و امکان جمع کردن کفپوش لمینت بدون آسیب به سطح زیرین فراهم باشد.

کفپوش پی وی سی( PVC ) چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست این کفپوش از نوعی پلاستیک ساخته میشود که این خصوصیت مزایا و معایبی به همراه خواهد داشت: مهمترین حسن کفپوش پی وی سی ضد آب بودن آن است. به همین دلیل بهترین انتخاب برای محیطی مانند آشپزخانه است که کف آن بیشتر در معرض رطوبت قرار میگیرد.قیمت مناسب یکی دیگر از مزایای کفپوش پی وی سی نسبت به رقبای آن است. کفپوش پی وی سی در دو نوع رولی و تایلی عرضه میشود که هر دو نوع کاملا انعطاف پذیر هستند و بوسیله ی چسب  زیرسازی و اجرا میشنود.

کفپوش پی وی سی
اجرای کفپوش پی وی سی

در نهایت بهترین کفپوش کدام است؟

 

شرکت آرموند بعنوان مجری تمام کفپوش هایی که پیشتر درباره آنها صحبت شد،امکان انتخاب  را برای مشتریان خود فراهم کرده است و در نهایت مطابق خواسته ی آنان عمل مینماید؛ اما اگر از ما بپرسید بهترین کفپوش کدام است و یک جواب ساده و شفاف بخواهید، پیشنهاد ما استفاده از کفپوش لمینت است که چه در مقایسه با پارکت و چه کفپوش پی وی سی نقاط قوت بیشتر و نقاط ضعفی به مراتب کمتر را داراست.

همچنین میتوانید جهت کسب مشاوره ی تخصصی برای خرید و اجرای انواع کفپوش با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 5 =