کلوزت روم (واکینگ کلوزت) یا اتاق لباس

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)

کلوزت روم (واکینگ کلوزت) یا اتاق لباس

کلوزت روم یا واکینگ کلوزت که به آن اتاق لباس نیز گفته میشود ، بخش جدید و به روزی میباشد که به خوبی توانسته است جای خود را در دکوراسیون خانه باز کند و به یک بخش کاملا کاربردی در خانه تبدیل شود

امروزه با توجه به نیاز های ما ،دکوراسیون خانه ها  دچار تغییر و تحولات بسیاری شده اند. این تغییر و تحولات در راستای کاربردی شدن و استفاده روزمره ما از دکوراسیون خانه بوجود آمده اند.نحوه تعامل ما با وسایل خانه ، چیدمان اتاق های مختلف و دکوراسیون خانه سبب به روز شدن این اجزا میشود.

در ادامه به بررسی کلوزت روم میپردازیم

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)

کلوزت روم (واکینگ کلوزت) یا اتاق لباس چیست؟

کلوزت روم یا واکینگ کلوزت در واقع مکانی برای نگهداری و تعویض لباس ها، کفش ها ، کیف ها ، اکسسوری ها و انواع گجت های پوشیدنی میباشد.در واقع اتاق لباس یک نوع رختکن، برای تمام اعضای خانواده میباشد.

ویژگی بارز این اتاق ها دسترسی راحت و آسان به انواع پوشاک میباشد که مانع از سردرگمی و شلختگی و بی نظمی در الباقی اتاق ها شده و باعث میشود در پوشش خود و ست کردن لباس ها وقت تلف نشود و به درستی این کار را انجام دهیم.

اجزای تشکیل دهنده کلوزت روم (واکینگ کلوزت)

اتاق لباس از قسمت های مختلفی تشکیل میشود که همگی برای سهولت و راحتی در امر نگهداری و تعویض لباس میباشند.این اتاق از دکوراسیون مخصوص به خود بهره میبرند که حتی میتواند با دیگر اتاق های خانه نیز ، همخوانی داشته باشد

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)

استفاده از فضای کافی برای واکینگ کلوزت

معمولا یک اتاق مانند دیگر اتاق های خانه را  به کلوزت روم اختصاص میدهند، سپس آن را با لوازم و دکوراسیون مخصوص تجهیز میکنند.اما اگر تعداد اتاق کافی برای این کار وجود نداشته باشد میتوان با استفاده از شیشه و یا پارتیشن بندی ، یکی از اتاق ها را جدا کرد و قسمتی از آن را به اتاق لباس اختصاص داد.

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)

کمد ، کشو و قفسه بندی کلوزت روم

یکی از بخش های مهم در کلوزت روم ، کمد ، کشو و میز آرایش میباشد.با نصب انواع کمد و طبقه بندی کردن آنها و همینطور نصب رگال در آنها میتوان جای مناسبی برای لباس و کت ها بوجود آورد.با زدن کشو و طبقه ها نیز میتوان انواع گجت ها ، اکسسوری ها و هر چیز دیگری که نیاز باشد را در آنها جا داد.

نصب آینه در اتاق لباس

بدون شک وجود آینه یکی از پرکاربردترین وسایل برای اینکه بتوانیم به ظاهر خود برسیم میباشد. پس نصب آینه در اتاق لباس ، یکی از مهم ترین بخش های آن میباشد.استفاده از انواع آینه های قدی در قسمت های مختلف به ما کمک میکند به سادگی به ظاهر خود بپردازیم.همچنین از انواع آینه های رو میزی نیز میتوان استقاده کرد.

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)

استفاده از فرش و مبل مخصوص

قطعا نیازی نیست مثل دیگر اتاق های خانه واکینگ کلوزت را فرش یا مبله کرد.اما برای نشستن و مخصوصا پوشیدن و ست کردن کفش باید از تعدادی مبل و صندلی استفاده نمود.از دیگر موارد، باید به بحث زیبایی و دیزاین اتاق نیز اشاره کرد که میتوان آنرا با استفاده از فرش و مبل تکمیل نمود.

نورپردازی مخصوص

نورپردازی از دیگر اصول مهم قابل اجرا در کلوزت روم میباشد.پخش نور مناسب برای پوشیدن لباس و استفاده درست از رنگ بندی های مناسب برای انتخاب لباس  مهم میباشد.میتوان از انواع لامپ های سقفی استفاده کرد.همچنین از انواع مهتابی و آفتابی نور ها استفاده کرد تا در تشخیص رنگ ها دچار مشکل نشویم.

کلوزت روم در خانه ، فروشگاه ها و مغازه ها

علاوه بر خانه میتوان از این سبک طراحی و دکوراسیون در مغازه ها نیز استفاده کرد.میتوان این سبک جدید و مدرن را در طراحی به صورت کاملا هوشمند پیاده سازی کرد،تا بتوان نحوه تعامل مشتری با اجناس را نیز بهبود بخشید و تجربه بسیار خوبی را در خرید از مغازه تان برای مشتری بوجود آورید.

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)
نکاتی در مورد استفاده از اتاق لباس

حال که با نحوه صحیح ساخت دکوراسیون اتاق لباس آشنا شدید به چند نکته برای استفاده بهینه از کمد ها و کشو ها و قفسه ها میپردازیم تا مانع از بی نظمی شویم و بسیار راحت تر و آسان تر به لباس ها دسترسی داشته باشیم.

  • چینش مناسب

با ایجاد بخش های مختلف در کمد ها و نصب میله های جداگانه میتوان انواع لباس های گوناگون مانند کت ها، پیراهن ها، لباس های زیر و غیره را از هم جدا نمود.همچنین در هر طبقه و قفسه ، لباس های هم رنگ را میتوان چید که در انتخاب رنگ ها سردرگم نشوید.

  • کفش ها را فراموش نکنید

برای کفش های خود طبقه بندی مناسب را انجام دهید .میتوانید آنها را از نظر رنگ و نوع جدا کنید.کفش های ورزشی ، کفش های مجلسی و کفش های عادی برای بیرون رفتن خود را در قفسه های جدا بگذارید.میتوانید اتاق خود را به انواع واکس ها و براق کننده های کفش نیز تجهیز کنید و همچنین از پاشنه کش ها در کشو استفاده کنید.

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)
  • اتو بخار و ماشین لباس شویی

میتوانید برای پوشیدن لباس ها آنها را اتو کنید.وجود میز اتو در کلوزت روم باعث میشود که با انتخاب هر لباسی در همان لحظه آنرا اتو کشیده و بپوشید تا ظاهری مرتب و منظم داشته باشید.

میتوان از ماشین لباس شویی نیز درآن استفاده کرد تا دیگر نیازی به رفت و آمد در آشپزخانه برای شستن و پهن کردن لباس ها نباشد و واکینگ کلوزت را اختصاصی تر کرد.

  • قفسه های مخصوص جواهرات و اکسسوری

میتوان از کشو های قفل دار که امنیت بیشتری دارند در این اتاق استفاده کرده.بعد از ست کردن لباس های خود نوبت به اکسسوری ها میباشد.وجود آنها در اتاق لباس بسیار مهم میباشد تا بدون خارج شدن از اتاق و اتلاف وقت بتوانید خود را آماده کنید.

کلوزت روم(واکینگ کلوزت)
آرموند ، طراح و مجری انواع دکوراسیون خانه و مغازه

آرموند با توجه به نیاز های مختلف و سلیقه های متفاوت ، طرح ها و ایده های گوناگونی را ارائه میدهد.ساخت کلوزت روم و اجرای آن نیاز به طراحی دقیق دارد.با توجه به فضای موجود و نیاز های شما میتوان اتاق لباس مناسب را برای خانه و مغازه تان طراحی و اجرا نمود.

برای مشاوره رایگان و با خبر شدن از نحوه طراحی و اجرای پروژه میتوانید با ما در تماس باشید تا بتوانیم شما را در این امر یاری نماییم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =